Duran Duran u Puli: putovanje u osamdesete s pop ikonama

    3139

    Duran Duran, jedan je od najvećih bendova osamdesetih, koji je svojom ostavštinom osigurao epitet pop (rock) ikona, nastupili su u prepunoj pulskoj Areni. Svoj povratak u Hrvatsku, Simon Le Bon i Duranovci tempirali su sedam godina nakon koncerta na zagrebačkoj Šalati. Bio im je to i premijerni u pulskoj Areni, ipak sretnijem izborom od poprilično derutne Šalate, a ujedno i zadnji na europskom dijelu turneje

    Duran Duran, foto: Lucija Očko / muzika.hr

    Više od četiri desetljeća od početnog ukazanja na sceni, i dalje su u naponu snaga. Naročito se to odnosi na vokal Simona Le Bona koji je i dalje moćan, a tu su i njegovi kompanjoni Nick Rhodes, John i Roger Taylor, kao i niz muzičara i (back)vokala koji su dignuli priču na jednu posebnu razinu, a svakako se treba izdvojiti i projekcije koje su pratile cijeli koncert i uvelike pridonijele da ovaj put niz stazu sjećanja bude nezaboravno iskustvo.

    Britanske pop ikone, s koncertom su krenuli oko 21:30 gdje su doživjeli ovacije već prvim korakom na pozornicu uz “Night Boat”, a prvu pravu reakciju dobili odmah s “The Wild Boys”, hitom iz 1984. koji je producirao legendarni Nile Rodgers. Prvi dio koncerta, uz “Hungry Like A Wolf”, James Bond temu “A View To A Kill”, relativno novu “INVISIBLE”, pa čak i legendarni hit “Notorious”, pa onda i mashup “Lonely in Your Nightmare” s Rick Jamesovim “Super Freakom” (s aktualnog albuma covera “Danse Macabre”) služio kao podsjetnik na osamdesete (uz iznimku nove “INVISIBLE”), gdje nas je Le Bon i zabavljao uz osjetni engleski dijalekt koji nije baš najjednostavnije pratiti.

    Muziku podržava

    To je sve poslužilo kao uvertira u veličanstveni dio koncerta, prije svega uz “Ordinary World” koji je posvetio borcima za mir u Ukrajini, Izraelu i Gazi. Nastavio s još jednim veličanstvenim evergreenom “Come Undone” (u koju je uskočila pjevačica Anna Ross) koje su i svojevrstan vrhunac večeri, ili barem jedan od njih. Nastavili su s “New Moon on Monday” da bi na “Planet Earth” predstavio bend, onaj standardni, kao i pjevačku pomoć i članove za turneje.

    Pred sam bis, nanizale su se “White Lines” još jedan cover, veliki hit “The Reflex”, također u produkciji Rodgersa, da bi pred pauzu pao još jedan mashup, Duranov “Girls on Film” s Talking Headsovim “Psycho Killerom”, koji se također našao na aktualnom albumu covera.

    Putovanje u osamdesete, posve je zasjalo na bisu uz dirljivu “Save a Prayer” te plesni megahit “Rio”. Sve skupa je to jedno veliko putovanje na sam vrhunac osamdesetih. Za dio pjesama je jasno da su to iz tog vremena, ali ono što daje posebnu snagu ovoj priči je veliki niz hitova koji su se dokazali kao evergreeni koji su i danas aktualni.

    U fotogaleriji u nastavku pogledaj atmosferu.

    0 Shares
    Muziku podržava